Kolik mohu vyhrát hraním rulety?

Zkušenější hráče, kteří již pochopili, že ruleta nemusí být jen pouhá zábava, ale také prostředek k vydělávání peněz, velice často napadá, kolik by si hraním rulety mohli vydělat, kdyby se mu věnovali na plný úvazek. Kolik mohu vyhrát hraním rulety je tedy zcela běžná otázka. Pokusíme se vám na ni odpovědět co nejpřesněji, ovšem nečekejte, že vám nadhodíme konkrétní cifry. To je totiž zhola nemožné a pokud to někdo dělá, o ruletě vůbec nic neví.

Každý zkušený hráč ví, že na ruletu mohou působit různé faktory, které hru dělají více či méně výnosnou. V první řadě jde určitě o používání různých výherních systémů. Jelikož jsou výherní systémů založeny na různých principech, také výtěžnost z nich bude úplně jiná. Každý rozdíl v postavení žetonů na plátnu, nebo ve zvyšování progrese působí na konečný výsledek.

To však neznamená, že existuje ten nejlepší výherní systém a ostatní jsou pouhé propadáky. Stejně jako třeba i u pokeru, který je v dnešní době již považován za dovednostní hru, působí na ruletu spousta vnějších faktorů, jimž je třeba výherní strategie přizpůsobovat. Profesionální hráči nehrají pouze jeden výherní systém, ale umí pružně reagovat na změnu ve hře. Přijde-li tzv. „špatná série“, šáhnou pro systém, který si z ní udělá přednost stejně, jako hráč pokeru ve chvíli, kdy zjistí, že proti němu sedí hráč, jenž velmi rád bluffuje. Profesionální hráči zkrátka neznají pojem „špatná série“. Tímto pojmem začínající hráči prostě jen rádi omlouvají svou neznalost a nezkušenost. Profesionální hráč bere takové prohry jako své selhání a snaží se z nich poučit.

To samozřejmě neznamená, že profíci neustále vyhrávají. Stejně jako již ve zmiňovaném pokeru existuje tzv. variance, proti níž je každý hráč krátký. Variance tu vždycky byla a také tu vždycky bude. Rozdíl mezi variancí a nedostatečnými dovednostmi je v tom, že zatímco před variancí zaznamenáme výkyv ve hře a přizpůsobíme mu svou strategii, nedostatečné dovednosti nám neumožní výkyv zaznamenat a nějakým způsobem proti němu bojovat, nebo nám v lepším případě dovolí výkyv zaznamenat, jenže kvůli nedostatečným dovednostem bude špatně vyhodnocen a zvolená strategie nebude vhodná. Vždycky je možnost, že prohrajeme, ovšem rozdíl mezi profíkem a amatérem je v tom, že profík prohrává přibližně ve 2 z 10 případů, zatímco amatér přibližně v 5 z 10 případů.

Tak jak se budou rozrůstat vaše dovednosti, bude se měnit poměr vašich výher a proher, což přímo ovlivní výši vašich výdělků. Existuje zde tedy přímá úměra – čím více odehraný her, tím více nabraných zkušeností a tím vyšší příjmy z rulety.

Dalším určujícím faktorem, na který se mezi hráči bohužel velice často zapomíná, jsou limity, na kterých hrajeme. Ve chvíli, kdy jste si přečetli předchozí větu, vás zcela určitě napadlo, kam tímto tvrzením míříme. Ano, přesně tak. Je jasné, že pokud budeme hrát o desetníkové položky, nemůžeme si denně vydělat 1000 dolarů. Výše našich sázek do hry přímo souvisí s našimi případnými výdělky. Výnosnost hry se proto dá počítat možná tak počtem průměrným počtem žetonů, které v dlouhodobém horizontu ze hry získáme. Jenže to ještě neznamená, že je získáme každý den.

Výherní systémy sice dokáží potlačovat aspekty náhody a naklánět si štěstí na svoji stranu, jenže to jde jen do určité míry. Ano, budete výděleční, jenže spousta začínajících hráčů si myslí, že jakmile se ruletu naučí hrát, vždycky když k ní sednou, budou okamžitě v plusových hodnotách. Bylo by to určitě moc krásná, ale v praxi to vypadá trochu jinak. I ten největší profík zaznamená občasné propady, což ještě neznamená, že by měl s hraním skončit.

Profíci jsou na prohry připravení a ve své strategii s nimi kalkulují. A jsme zpět u naší variance. Jestliže jsme si uvedli, že profesionální hráči prohrávají přibližně ve 2 případech z 10, mysleli jsme to jako průměrnou hodnotu většího objemu her, řekněme například v horizontu roku, nebo dvou let. Brát tento údaj jako samozřejmost, s kterou můžeme počítat při každém jednotlivém sezení je zcela zcestné.

Denní, týdenní, nebo měsíční výdělek profesionálního hráče rulety tedy nemůžeme uvádět v konkrétních hodnotách – ať už vzhledem k různým výším limitu, na kterých hráči hrají, nebo kvůli varianci, s níž se při hře prostě musí počítat. Abychom však nebyli úplně tak skoupí, uvedeme, že jeden z nejlepších českých hráčů, který nechce být z celkem pochopitelných důvodů jmenován (daně), si hraním rulety přijde ročně přibližně na 100 – 200 tisíc dolarů.

unibet-vydelek-rekord

 

 

#

Prohlédnete si detailní recenze heren a kasín. Máme je prošlé do nejmenšího detailu a nic nám neuteklo.