Pravidla rulety

Ruleta se hraje na ruletovém stole, sestávajícím z otáčivého kola a plátna, označeného příslušnými možnostmi sázení. V evropské a francouzské verzi rulety je kolo rozděleno na 37 polí představujících 36 čísel a 1 nulu. Kromě toho, že u francouzské rulety se navíc vyskytuje pravidlo „LaPartage“, které hráčům dává nárok na vrácení poloviny vsazené částky na pole červená/černá, sudá/lichá, nebo vysoká/nízká v případě, že padne nula, se jejich pravidla neliší.
V americké verzi rulety je však navíc ještě jedna nula (00), která významně zvyšuje šance na výhru kasina. Hraní této rulety je tedy holý nesmysl, zvlášť pokud se hráč chystá používat některý z výherních systémů. NEHRAJTE AMERICKOU RULETU, KDYŽ NEMUSÍTE!

Pravidla sázení

Vyjma nuly všechna čísla na ruletě vedle své vlastní hodnoty náleží vždy také dalším nadřazeným skupinám čísel – například červená/černá, sudá/lichá, vysoká/nízká. Tato čísla jsou kromě toho na plátně rozdělena na po sobě jdoucí trojice (streety). Tyto streety dále náleží do jednotlivých šestic (line), z nichž jsou tvořeny celkem tři tucty (první, druhý, třetí). Napříč tomu jdou zase sloupce, rohy (čtveřice při sobě stojících čísel) a splity (dvě u sebe stojící čísla) atd.
Vzhledem k tomu, že hráč není omezen počtem ani umístěním jednotlivých sázek, může vhodnými kombinacemi vkládání žetonů na plátno potlačit aspekt štěstí na minimum a případně z toho i profitovat.

Druhy sázek

Všechny sázky na ruletě jsou rozděleny do dvou skupin – na vnitřní a vnější sázky. Každá sázka je vyplácena jiným poměrem – přiměřeně k tomu, kolik čísel pokrývá dohromady.

1. Sázka na jedno číslo – hráč umístí žetony pouze na jedno jediné číslo (1-36 nebo 0).
2. Sázka na dvě čísla, neboli split – hráč umístí žetony na dvě čísla, která spolu sousedí. V takovém případě lze vsadit také na 0 + číslo 1, 2, nebo 3.
3. Sázka na uličku, neboli street – každý street obsahuje tři po sobě jdoucí čísla, například 1-2-3, 4-5-6, nebo 7-8-9.
4. Sázka na roh, neboli čtveřici – čtveřice je tvořená vždy 4 sousedícími čísly, které spojuje roh. Opět i zde platí, že hráč může vsadit i na čtveřici s nulou – 0, 1, 2, 3.
5. Sázka na šest čísel, neboli line – line sestává vždy ze dvou streetů, může to být tedy například 4-5-6-7-8-9.
8. Sázka na barvu – k dispozici je červená a černá barva, každá pokrývá přesně polovinu čísel. Nula nenáleží žádné barvě. Pokud hráč tedy vsadil na barvu a padne nula, o svou sázku přichází (vyjma rulety operující s pravidly LaPartage).
8. Sázka a lichá a sudá čísla – do každé skupiny patří přesně polovina čísel. Nula nenáleží žádné skupině. Pokud hráč tedy vsadil sázku sudá/lichá a padne nula, o své žetony přichází (vyjma rulety operující s pravidly LaPartage).
8. Sázka na nízká a vysoká čísla – do první skupiny náleží čísla 1-18, druhá skupina sestává z čísel 19-36. Nula nenáleží žádné skupině. Pokud tedy hráč vsadil sázku nízká/vysoká a padne nula, o své žetony přichází (vyjma rulety operující s pravidly LaPartage).
7. Sázka na 12 čísel, neboli tucet – plátno sestává z tří tuctů. První tucet sestává z čísel 1-12, prostřední tucet je tvořen čísly 13-24 a poslední tucet obsahuje čísla 25-36. Nula nenáleží žádnému tuctu.
6. Sázka na sloupec, neboli column – plátno sestává ze tří sloupců. Umístěním sázky pod ním hráč vsází na všechna jeho čísla kromě nuly. Jestliže hráč vsadil na sloupec a bude vytočena nula, přichází o svou sázku.
Sázka na série – dodatečné sázky, které kasina poskytují dle svého uvážení. Série obvykle sestávají z pěti nejvíce sázených kombinací čísel.

screen-rulety1

 

Poměr vyplácení sázek na ruletě

 

Sázka Sázka pokrývá Výhra
Sázka na číslo 1 číslo 35:1
Sázka na split 2 čísla 17:1
Sázka na street 3 čísla 11:1
Sázka na roh 4 čísla 8:1
Sázka na line 6 čísel 5:1
Sázka na tucet 12 čísel 2:1
Sázka na sloupec 12 čísel 2:1
Sázka na barvu 18 čísel 1:1
Sázka na sudá/lichá 18 čísel 1:1
Sázka na vysoká/nízká 18 čísel 1:1

#

Prohlédnete si detailní recenze heren a kasín. Máme je prošlé do nejmenšího detailu a nic nám neuteklo.