Ruletový systém Fibonacci

Systémy pro pokročilé

Oblíbenost:       Stars Stars Stars Stars Stars


Výhody:
    • lety prověřený a 100% úspěšný systém
Nevýhody:
    • nižší výhry
    • nutnost zapisovat si Fibonacciho řadu
Popis systému:

Jak už sám název napovídá, Fibonacciho systém je odvozený od jména světoznámého matematika Fibonacciho a jeho proslulé Fibonacciho řady. Tato řada je utvořena řadou čísel, v níž je každé následující číslo vytvořeno součtem dvou čísel předešlých. Fibonacciho řada proto vypadá takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610 atd. atd.

Stejně, jako i v případě sázení podle systému Martingale, si hráč nejdříve vybere jedno z polí – červená/černá, nebo sudá/lichá a drží se ho po celou dobu hry. Začne se sázkou 1 žeton. Jestliže vyhraje, začíná nanovo. A v tom případě si pro následující sérii může vybrat jinou barvu, které se však bude držet až do dalšího resetování sázek. Jestliže prohraje, poznamená si svou sázku (na papír, do tabulky v Excelu, do mobilu atd.) a znovu vsází 1 žeton. V případě další prohry si na konec řady opět poznamená právě prohranou sázku, tedy 1. Nyní již jeho sázka bude činit 2 žetony (1 + 1). Jestliže i v tomto případě prohraje, znovu si na konec řady poznamená svou předešlou sázku, protentokrát to bude číslo 2. Další sázka proto bude činit už 3 žetony (1 + 2).

Ve chvíli, kdy zaznamená vítězný spin, škrtne si ve své zapsané řadě poslední dvě poznamenaná čísla a sází součet dvou naposledy poznamenaných čísel. Díky tomuto systému hráči stačí ze 100 spinů vyhrát necelou polovinu – něco okolo 40 spinů a bude na nule, nebo lehce v plusu. Jelikož je však poměr výher a proher stejný, plusové hodnoty bývají o dost výraznější.

Fibonacciho systém je při správném aplikování vysoce prosperující, ale přitom skutečně šetrný. Hráčům obvykle dává možnost maximálně si užít hru, vychutnat si vzrušení z každého spinu a přitom se nestresovat případnou sérií proher. Sázení podle Fibonacciho řady můžeme uplatnit i při hraní dalších her – Blackjacku, kostek, kurzového sázení atd.

Ukázka z praxe

Vybrali jsme si červenou barvu a vkládáme na ní 1 žeton. Padla nám černá, prohráváme 1 žeton. Na papír si napíšeme číslo 1. Znovu vsázíme 1 žeton na červenou barvu. I nyní jsme neúspěšní, padla černá barva a přicházíme o 1 žeton. Vedle čísla 1 si na náš papír poznamenáváme další číslo 1 (naše předešlá sázka). Teď z papíru vyčteme, že máme vsadit žetony 2 (součet dvou posledních čísel v naší řadě, tedy 1+1). Vsázíme tedy podle Fibonacciho řady 2 žetony. Opět jsme neúspěšní, prohráváme 2 žetony. Svou prohru si poznamenáme na papír, na konec řady napíšeme číslo 2. Z našich poznámek vyplývá, že nyní máme vsadit žetony 3 (2+1). Vezmeme tedy 3 žetony a znovu vsázíme na červenou barvu. I nyní jsme prohráli, padla nám černá barva. Svou předchozí sázku si nezapomeneme poznamenat na náš papírek a poté z něj vyčteme, že dále budeme sázet 5 žetonů. Po této vsazené částce konečně zaznamenáváme úspěch, padla nám červená barva. Vyhráváme 10 žetonů a náš postup bude následující:

  • z námi poznamenané řady (1, 1, 2, 3) vyškrtneme poslední dvě čísla, tedy 2 a 3
  • začneme sázet podle předešlých instrukcí, tedy sečteme dvě poslední čísla řady (1+1)

Vsadíme tedy 2 žetony na červenou. I nyní padá červená, zaznamenáváme úspěch a vyhráváme 4 žetony. Poté opět vyškrtneme 2 poslední čísla z řady a zjistíme, že nám v ní nic nezbylo. Série je u konce. Nyní můžeme zvolit jinou barvu a proces opakovat. Hra začíná s jedním žetonem, pakliže hned napoprvé vyhrajeme, jsme 1 žeton v plusu.

Sázka Celkem vsazeno Výhra Padla barva
# 1 žeton na červenou 1 0 černá        
# 1 žeton na červenou 2 0 černá        
# 2 žetony na červenou 4 0 černá        
# 3 žetony na červenou 7 0 černá        
# 5 žetonů na červenou 12 10 červená     #
# 2 žetony na červenou 14 4 červená     #
# 1 žeton na červenou 1 2 červená     #

#Součet našich sázek v jedné sérii: 1 + 1 + 2 + 3 + 5 + 2 + 1 = 14 žetonů

Součet našich výher v sérii: 10 + 4 = 14 žetonů

Neprohráváme a výhru zaznamenáváme v další sérii, která začíná úspěšným spinem (nebo několika po sobě jdoucích úspěšných spinech).

Hodnocení redakce

Systém Fibonacci je léty prověřený sázkový systém, který hráčům zaručuje, že v dlouhodobém horizontu neprohrají jedinou korunu. Výdělky jsou nižší, ale jisté. Nevýhodou je nutnost zapisování Fibonacciho řady. Naše redakce ho proto hodnotí 7/10.

Dopisy hráčů

Dobrý den,

předem mého e-mailu bych vám chtěl poděkovat za vaši práci. Na těchto stránkách nacházím spoustu zajímavých informací, které značně prospívají mým hráčským výsledkům. Co se týče samotného Fibonacciho systému, rád bych se s vámi podělil o svůj názor. Jde o systém, který mám dobře vyzkoušený, v podstatě jsem s ním začal už před 2 lety, kdy jsem měl poprvé chuť povznést svou hru na vyšší úroveň. Tento systém mě nikdy nezklamal. Je šetrný a zaručuje, že nikdy neprohrajete. Samozřejmě si sem-tam i něco vyděláte, člověk by však neměl čekat žádné zázraky. Beru to jako daň za jistotu. Pokročilejší hráče to ale nejspíš brzo omrzí a časem přejdou na jiné ruletové systémy, nebo na některou z odnoží systému Fibonacci. I já jsem tak dávno udělal, přesto se k této klasice strašně rád vracím a to hlavně ve chvílích, kdy mi teče do bot.

Začínající hráče bych chtěl povzbudit a říct jim, aby se té složité řady vůbec nebáli. Když si člověk vypěstuje dobré návyky hned od začátku a po každém točení si nezapomene zaznamenat číslo, je to úplně v klidu. Při troše praxe pak nemusíte mít ani poznámky, v hlavě vám to už bude šrotovat úplně automaticky. Já sám nemám zrovna moc dobrou paměť a naučil jsem se tuhle řadu vsázet bez zapisování během 2 měsíců.

Ještě jednou děkuji za všechny přínosné informace a vaše nasazení, s kterým je nám hráčům podáváte.

S pozdravem

Jiří S.

#

Prohlédnete si detailní recenze heren a kasín. Máme je prošlé do nejmenšího detailu a nic nám neuteklo.