Ruletový systém Zákon třetího

Systémy pro profíky

Oblíbenost:       Stars Stars Stars Stars Stars


Výhody:
    • Matematické opodstatnění
    • Značná výnosnost
Nevýhody:
    • Je třeba poznamenávat si padlá čísla
    • Náročnější na vstupní kapitál
    • Výhry přicházejí najednou, až v pokročilejších fázích hry
Popis systému:

Zákon třetího je skutečně zajímavý systém, který opět vychází z čiré matematické vědy, konkrétně z pravděpodobnosti. Protřelejší hráči jsou seznámení s tím, že ruleta je rozdělena na rovných 12 streetů, tedy ulic. Každý street je tvořen 3 čísly, jdoucími za sebou, první je tedy 1, 2, 3, druhý tvoří čísla 4, 5, 6, třetí 7, 8, 9 atd.

Při využívání tohoto systému bude hráč nejdříve pozorovat čísla, která jsou vytočena. Jakmile zaznamená, že bylo dvakrát vytočeno stejné číslo, bude vsázet na dvě zbývající čísla příslušného streetu. Pokud tedy například padne 2x číslo 3, bude sázet na čísla 1 a 2.

Jestliže padnou dvě čísla jednoho streetu, tzn. že padnou pouze 1x, bude naopak sázet právě na tato dvě čísla. Ovšem ve chvíli, kdy se některé z čísel zopakuje a padne tedy už podruhé, sází na zbylé dvě čísla streetu. Například pokud nám padlo 1x číslo 2 a 1x číslo 3, vsází na číslo 2 a 3, ale jakmile znovu padne číslo 2, vsází se na číslo 1 a 3. Sázku na celý street vyruší padnutí některého z osazených čísel.

Systém sázení podle zákona třetího je komplexní a proto může být v pozdějších chvílích, kdy je už plátno osazeno větším počtem žetonů, náročnější na zapamatování. Vzhledem k tomu je praktické vzít si k ruce tužku a papír a dělat si přehledné poznámky.

Příklad z praxe

Začínáme s hrou nanečisto a postupně nám padají tato čísla: 24, 11, 6, 3, 4. Nyní jsme zaznamenali 2 čísla z jednoho streetu – tedy číslo 4 a 6. Sázíme tedy na obě tato čísla po 1 žetonu. Jako další jsme zaznamenali čísla 29 a 23. Nyní jsme opět zkompletovali 2 čísla stejného streetu a nyní proto budeme sázet po 1 žetonu na naše 2 předchozí čísla 4 a 6 a k nim přidáme čísla 23 a 24. Dále nám padá 36, 17 a potom přijde na řadu 6. Právě jsme vyhráli a proto se sázky na tomto streetu resetují. Vsázíme po 1 žetonu na čísla 23 a 24. Následující vytočené číslo je 5. Opět jsme zaznamenali vytočení druhého čísla z jednoho streetu a proto bude naše nadcházející sázka činit po 1 žetonu na čísla 23, 24, 5, 6. Hned následující spin zaznamenáváme výhru, neboť nám padne číslo 23. Resetujeme tedy sázky na tomto streetu a pokračujeme vložením 1 žetonu na číslo 5 a 6. V nadcházejících minutách a při konstantní sázce 1 žeton na číslo 5 a 6 se dočkáme vytočení těchto čísel: 11, 28, 11. Jelikož nám dvakrát po sobě padlo stejné číslo z jednoho streetu, budeme sázet na dvě zbylá čísla. Vkládáme proto po 1 žetonu na číslo 5, 6, 12, 10. Vyhráli jsme, padlo číslo 6. Resetujeme sázky na tomto streetu a pokračujeme vsazením 1 žetonu na čísla 12 a 10. Padlo číslo 12, opět jsme vyhráli. Resetujeme sázky a začínáme od znova.

Sázka Celkem vsazeno Výhra Padlo číslo
1 žeton na 2 čísla 2 0 29
1 žeton na 2 čísla 4 0 23
1 žeton na 4 čísla 8 0 36
1 žeton na 4 čísla 12 0 17
1 žeton na 4 čísla 16 36 6
1 žeton na 2 čísla 18 0 5
1 žeton na 4 čísla 22 36 23
1 žeton na 2 čísla 24 0 11
1 žeton na 2 čísla 26 0 28
1 žeton na 2 čísla 28 0 11
1 žeton na 4 čísla 32 36 6
1 žeton na 2 čísla 34 36 12

#Součet našich sázek v jednom cyklu: 2 + 2 + 4 + 4 + 4 + 2 + 4 +2 + 2 + 2 + 4 + 2 = 34 žetonů

Výhry: 36 + 36 + 36 + 36 = 144 žetonů

I když ukončení cyklu v případě Zákona třetího bývá občas zaznamenáno, není zase tak obvyklé. Většinou cyklus budeme muset ukončit sami, nejlépe po hutnější sérii výher a při méně osazeném plátně. Jakmile je plátno už pokryto hodně žetony, šance na výhru dramaticky vzrůstají, což je i matematicky dokázáno. Dále by hráči měli být připraveni na pozvolný nástup účinných spinů, který osciluje v přibližně stejných početních rozestupech. Proto je určitě lepší, disponovat dostatečným kapitálem, aby nebylo nutné opustit hru dřív, než začne vydělávat.

Hodnocení redakce

Zákon třetího sice může působit trošku děsivě, ve skutečnosti však na jeho pochopení stačí jen pár minut. Během pár her pak už hráči sami pochopí, že jde o velice plodný systém, který s přijatelnou mírou rizika dokáže vydělat slušné peníze. Jedinou jeho nevýhodou je proto nutnost zapisování padlých čísel. Naše redakce mu uděluje hodnocení 8/10.

Dopisy hráčů

Zdravím vaši redakci,

předem mého dopisu mi dovolte, abych se představil. Jmenuji se Sváťa, je mi 22 let a studuji ČVUT v Praze. Vedle elektroniky je mým velkým zájmem právě ruleta, kterou nejen hraji, ale také se ji snažím pochopit z jiného hlediska. Zaznamenávám si padlá čísla, dělám si grafy, propočítávám si pravděpodobnost pro různě dlouhé cykly atd. Ruleta pro mě zkrátka není pouze hazard, jak ho vnímá většina mého okolí, nýbrž propracovaný systém čísel. Systém, který člověk může jednoduše přehrávat, musí ho ovšem zcela pochopit.

Právě proto vstřebávám všechny souslednosti a zaznamenávám si každičké protočení. Také zkouším různé ruletní systémy. Možná to bude k nevíře, ale nejsem zastáncem Martingalu. Tento systém se mi zdá zbytečně agresivní a riskantní, neboť při sázce desítek žetonů mohu vyhrát pouze jeden jediný. Abych svůj dopis zbytečně neprodlužoval. Začal jsem se soustředit na méně obvyklé systémy, které operují s pravděpodobností. Porovnávám jejich účinnost, ale také míru rizika a výši výher. Na tyto položky spousta hráčů často zapomíná. Je hezké hrát „skoro“ bez rizika, ale k čemu mi to bude, když na tom stejně nezbohatnu, že?

Asi se budete divit, ale z toho důvodu je jedním z mých černých koní Zákon třetího. Při mizivých nákladech (1 žeton na číslo) a přijatelné míře rizika je jeho výnosnost prostě neskutečná. Nebudu teď zabíhat do zbytečně složitých matematických vzorečků a také hned připustím, že hráč může zaznamenat sérii proher. To se však jednou za čas stane prostě každému a při aplikování jakéhokoliv systému. Velice důležité proto je, v těch dobrých chvílích, kdy čísla padají, jak mají, při rozumných nákladech maximalizovat zisk a tím se předzásobit žetony i na horší časy. A k této strategii, která je podle mě bohužel spoustě hráčům zcela neznámá, se nejvíce hodí právě Zákon třetího. Jedině s ním se mi zatím daří držet své propady a ve světlých chvílích si vybrat nějakou tu korunu na přilepšenou. Doufám, že můj dopis otevře oči alespoň jedinému hráči. Byl bych rád, protože v takové chvíli nemarním svůj čas psaním tohoto dopisu.

Přeji spoustu šťastných spinů

Sváťa

#

Prohlédnete si detailní recenze heren a kasín. Máme je prošlé do nejmenšího detailu a nic nám neuteklo.